Representatives


Donna Childers
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B1
Department: College of Sciences & Math, Provost and VP Academic Affair, Asst VP for Auxiliary Services, Graduate Studies
Committees: Traffic Appeals Boards
Address: 101 Hargis Hall
Phone Number: 334-844-7128

Mary Sinnott
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B4
Committees: Grievance Committee
Address: 203 Mary Martin Hall
Phone Number: 334-844-6868

Tanya Stringer
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B5
Department: Human Sciences
Committees: Steering Committee
Address: 328 Spidle Hall
Phone Number: 334-844-4261

Paula Norrell
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B7
Department: Biological Science
Committees: Grievance Committee, Multicultural Diversity Commission
Address: 101 Life Sciences Bldg
Phone Number: 334-844-1627

Susan Olson
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B8
Department: Auburn University Career Center
Address: Auburn University Career Center
Phone Number: 334-844-7948

Thomas Sharpe
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B23
Department: Housing and Residence Life
Address: Burton Hall
Phone Number: 334-844-4477

Virginia Vedder
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B9
Department: Risk Management & Safety, Architecture Design Construct, College of Sciences & Math, Jule Collins Smith Museum, College of Liberal Arts,
Address: 316 Leach Science Center
Phone Number: 334-844-2546

Cindy Gulledge
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B13
Department: Office of Information Technology
Address: 300 Lem Morrison Drive
Phone Number: 334-844-0662

Jason Amling
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B14
Department: Facilities Division
Address: Landscape Services
Phone Number: 334-844-4556

Patricia Stapler
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B15
Department: Facilities Division
Address: Access Control
Phone Number: 334-844-9446

Wayne Staley
2015 - 2018

Representative's Photo
Represented Area: B16
Department: Facilities Division
Address: Paint Shop
Phone Number: 334-844-4544

Jill Saucer
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B18
Department: Exec Support Asst II, Vice President for Development
Address: 415 W. Magnolia Ste 203
Phone Number: 334-844-1387

Dorothy Dunn
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B22
Department: Anatomy Physiology & Pharm
Committees: Steering Committee, Budget Advisory
Address: 109 Greene Hall
Phone Number: 334-844-4425

Lauren Einhorn
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B26
Department: School of Kinesiology
Committees: Steering Committee
Address: 301 Wire Road
Phone Number: 334-844-1450

Timothy Torbert
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B27
Department: Facilities Division
Address: Heavy Construction
Phone Number: 334-844-5289

Michael Freeman
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B28
Department: Representing Auburn University Athletics
Committees: Membership Committee, Rules Committee, Insurance and Benefits Committee, Staff Council Wellness
Address: 971 Camp Auburn Rd.
Phone Number: 334-740-1267

Joseph Gulledge
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B29
Department: Facilities Division
Address: Facilities Management Fac Bldg 1
Phone Number: 334-844-4000

Jessie Stinson
2015 - 2018

Representative's Photo
Represented Area: B11
Department: Facilities Division
Address: Facilities Management Fac Bldg 5
Phone Number: 334-844-4000

Ramona Shierling-Nelson
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B30
Department: Industrial & Systems Engineering
Committees: Grievance Committee
Address: 3301 A Shelby Center
Phone Number: 334-844-1416

Daffny Pierce
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B17
Department: Air Force ROTC
Address: Nichols Center
Phone Number: 334-844-4355

Kelly Sharpe
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B19
Department: Parking Services
Address: 351A Duncan Drive
Phone Number: 334-844-4143

Jennifer Wiggins
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B24
Department: Library Administration
Address: RBD Library
Phone Number: 334-844-1794

Vicky Smith
2016 - 2019

Representative's Photo
Represented Area: B25
Department: Procurement and Payment Services
Address: 109 Ingram Hall
Phone Number: 334-844-3632

Erin Ellis
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B21
Department: Clinical Sciences
Address: 612 Hoerlein Hall
Phone Number: 334-844-8513

Ashley Reid
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B3
Department: Pharmacy Health Services
Address: 2150 Walker Building
Phone Number: (334) 844-8938

Penny Houston
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B12
Department: Human Resources
Address: 1550 East Glenn Ave
Phone Number: (334) 844-1693

Cynthia Young
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B20
Department: Educational FLT
Address: 4036 Haley Center
Phone Number: (334) 844-3062

Teresa Peppers
2017 - 2020

Representative's Photo
Represented Area: B6
Department: English
Address: 9030 Haley Center
Phone Number: (334) 844-9045

Return to List